Køberen søger relevante virksomheder til salg inden for rengøring, facility service, ejendomsservice og ejendomsadministration.
Køberen er særligt interesseret i ejerledede virksomheder på Sjælland med en stabil og tilbagevendende kundebase. Det kan eksempelvis være virksomheder med faste erhvervskunder, bolig- og ejerforeninger, kontorer eller andre typer serviceaftaler med gentagende opgaver og løbende drift.
Der søges primært virksomheder med en årlig omsætning på ca. 0,5-10 mio. kr., hvor forretningen er kendetegnet ved stabile kundeforhold, dokumenterbare processer og en drift, der kan overdrages på en tryg og struktureret måde. Særligt interessant er virksomheder, hvor der er et solidt fundament for videreførelse og eventuel udvikling i samarbejde med eksisterende medarbejdere, kunder og samarbejdspartnere.